ochrona osobista

  • Ubranie podstawowe strażaka  UPS. Wielowarstwowe,  wykonane z materiału o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz  termicznej  typu NOMEX ,  warstwy   izolują przed działaniem  wysokiej temperatury  oraz wody zapewniając jednocześnie odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz. Ubranie składa się z kurtki oraz spodni na szelkach.Zestaw uzupełniają strażackie buty gumowe posiadające zatopione blaszane wkładki w noskach oraz w podeszwie. Jest to niezbędne zabezpieczenie palców oraz stopy przed uszkodzeniem. Takie same wymagania spełniają specjalne buty skórzane  stanowiące również wyposażenie każdego strażaka.W skład wyposażenia osobistego wchodzą także rękawice ochronne i niepalna kominiarka wykonana z kevlaru.
  • Hełm strażacki CALISIA AK/10 M stanowi podstawowy atrybut strażaka i zapewnia ochronę głowy i karku. Wykonany jest z w technologii kompozytowej. Głównym składnikiem jest KEVLAR, włókno o niezwykłych właściwościach wytrzymałościowych. Chowająca się w skorupie hełmu osłona twarzy wykonana jest z poliwęglanu oraz jest metalizowana. Dodatkowo hełm wyposażony jest w przezroczyste okulary oraz spełnia wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa zapewniając strażakom pełną ochronę przed uderzeniami, promieniowaniem cieplnym, odpryskami i wodą.
  • Rękawice bojowe FIRE-MAX o wysokiej jakości  stanowią jeden z podstawowych elementów ochronnych prostkowskich strażaków.
  • Aparat ODO (ochrony dróg oddechowych) firmy FENZY zapewnia bezpieczne oddychanie w strefie zadymienia. Izoluje ratownika od szkodliwego działania toksycznych substancji chemicznych znajdujących się w gazach pożarowych. Aparat dozuje powietrze z butli pod odpowiednim ciśnieniem. Butla ma pojemność 6l a powietrze jest w niej sprężone do ciśnienia 300 bar. Korzystamy z butli stalowych. Maska do aparatu zapewnia odpowiedni komfort i bezpieczeństwo pracy.Wykonana jest z miękkiego tworzywa zapewniającego  dobre przyleganie.Wyposażona jest w panoramiczny wizjer z powłoką antyzadrapaniową a także w komorę foniczną i półmaskę.
  • Kombinezon zabezpieczający przed ukąszeniami owadów. Wielowarstwowa konstrukcja ubrania zabezpiecza przed ukąszeniami pszczół, os i szerszeni.
  • Kombinezon do pracy w wodzie. Jego zaletą jest wodoszczelność i niezatapialność. Kombinezon wykonany ze specjalnej trójwarstwowej tkaniny zapobiega przemoczeniu, pozwala zachować ciepłotę ciała, utrzymuje ratownika na powierzchni wody.

 

  • FILMY