2017r.

INTERWENCJE OSP W PROSTKACH W 2017:


KOLIZJA PROSTKI

W dniu 22.12.2017r. jeden z naszych zastępu uczestniczył w usuwaniu skutku zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Prostki. W wyniku kolizji nie było osób poszkodowanych. W działaniach uczestniczyli nasi strażacy oraz strażacy z JRG PSP w Ełku wraz z policją.

PRACOWITY POCZĄTEK ZIMY

W związku z załamaniem pogody od wczoraj (tj. 30.11.2017r.) nasza jednostka brała udział w czterech zdarzeniach związanych z likwidowaniem skutków intensywnych opadów mokrego śniegu oraz jednym pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego domu w miejscowości Prostki.

Po raz pierwszy oficer dyżurny z KP PSP w Ełku zaalarmował naszą jednostkę po godzinie 19:00 do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Prostki. Do zdarzenia udaliśmy się GBA – Mercedes Atego. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia nakazali właścicielowi domu wygaszenie pieca c.o.. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego.

 W godzinach od  19:45 do 22:22 podjęliśmy kolejne trzy interwencje polegające na usunięciu powalonych drzewa na odcinku drogi Prostki – Długosze. Po dojeździe na miejsce zdarzeń strażacy napotykali drzewa, które tarasowały jezdnię w obu kierunkach. Nasze działania polegały na usunięciu drzew przy pomocy pilarki mechanicznej.

W dniu dzisiejszym (01.12.2017r.) od godziny 5:53 nasza jednostka zabezpiecza zerwane linie energetyczne w miejscowości Jebramki.


Wypadek i pożar w tym samym czasie.

W piątek 17 listopada 2017 roku przed godziną 16:00 nasza jednostka została zaalarmowana do dwóch zdarzeń praktycznie w tym samy czasie tj. do zdarzenia drogowego w okolicy strzeżonego przejazdu kolejowego w Prostkach oraz kilka minut później do pożaru maszyny rolniczej w miejscowości Glinki. Niestety siły i środki OSP w czasie alarmowania nie pozwalały na podjęcie dwóch interwencji jednocześnie w konsekwencji czego na miejsce wypadku skierowany został jeden zastęp strażaków z naszej jednostki, a do pożaru strażacy z JRG w Ełku. Po dojeździe ochotników na miejsce wypadku okazało się, że doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazd stał na kołach w rowie. Podróżowały nim dwie osoby-matka z dzieckiem. Z ogólnym obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala na obserwację. Natomiast w tym samym czasie pożar kombajnu gasili strażacy z Ełku. W czasie pracy w polu w kombajnie zapaliła się przekładnia napędzająca gąsienice. Dotarcie do miejsca pożaru utrudniał grząski teren. W działaniach gaśniczych brały udział trzy zastępy strażaków z JRG w Ełku.


WYPADEK NA DK 65 (Bogusze-Grajewo)

We wtorek 10.10.2017r. po godzinie 18:00 na DK 65 w pobliżu miejscowości Bogusze (gm. Prostki) doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem trzech samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego z podpiętym rozrzutnikiem. W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby.  Droga na odcinku Bogusze-Grajewo na ok. 2 godziny została całkowicie zablokowana. Policja wprowadziła objazd przez miejscowości: Prostki – Kopijki – Tama. W akcji ratunkowej uczestniczyły siły i środki z 2 powiatów tj. 2 zastępy JRG z Grajewa, zastęp OSP z Prostek, zastęp JRG z Ełku, zespoły ratownictwa medycznego z Grajewa, Ełku i Stawisk oraz policja z Ełku.


POŻAR W POPOWIE

W środę 27.09.2017r. przed godziną 15:00 nasza jednostka wyjeżdżała do pożaru drewna składowanego na jednej z posesji  w miejscowości Popowo (gm. Prostki). Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się kłody drewna. Po opanowaniu ognia ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych hałdy drewna w celu przelania wodą pozostałych zarzewi ognia. W akcji gaśniczej udział brali strażacy z OSP Prostki w sile jednego zastępu oraz dwa zastępy JRG Ełk. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.


POŻAR DOMU JEDNORODZINNEGO

W nocy z wtorku na środę 6.09.2017r. po godzinie 01:00 w miejscowości Lipińskie Małe doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Działania gaśnicze rozpoczęli strażacy z OSP Prostki którzy jak pierwsi dotarli na miejsce pożaru. W chwili ich przyjazdu ogniem objęta była cała kuchnia i pokój. Dzięki szybkie akcji polegającej na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu przez okno oraz do środka budynku udało się uratować pozostałe pomieszczenia domu. Spaleniu uległa kuchnia i jeden z pokoi. Podczas działań strażacy wynieśli z domu 11 kg butlę z gazem. Przyczyną pożaru był pozostawiony na kuchence gazowej bez nadzoru garnek z zupą. Mieszkający samotnie właściciel domu najprawdopodobniej zapomniał o pozostawionej na ogniu potrawie i poszedł spać. Pożar z kuchenki rozprzestrzenił się na kuchnię i przyległy pokój. Działania ratowniczo-gaśnicze wspomagane były przez zawodowych strażaków z JRG w Ełku oraz ochotników z OSP Nowa Wieś Ełcka i trwały ponad trzy godziny. W wyniku pożaru nie było osób poszkodowanych.


ZDARZENIE DROGOWE NA DK 65 ZDUNKI-NIEDŹWIEDZKIE

W środę 30.08.2017r. przed godziną 15:00 na drodze krajowej nr 65 na odcinku Zdunki-Niedźwiedzkie na wysokości miejscowości Bobry doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Kobieta kierująca skodą uderzyła w tył jadącego przed nią motocykla po czym straciła panowanie nad samochodem i dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Prostki w sile jednego zastępu i dwa zastępy JRG Ełk, policja oraz zespołu ratownictwa medycznego z Ełku.


WYPADEK W BOGUSZACH

W niedzielę 27.08.2017r. po godzinie 19:00 na krajowej 65-ce w okolicy miejscowości Bogusze doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierowca samochodu marki audi podczas manewru zawracania z zatoczki autobusowej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym vw passacie. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka vw passata, którą ZRM przetransportował do szpitala w Grajewie. Kierowcy oraz inni pasażerowie osobówek nie wymagali hospitalizacji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej. W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Prostki i JRG Ełk, policja oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego z Grajewa i Ełku.


POŻAR DOMU W KRZYWYM

W czwartek 24.08.2017r. około godziny 13:00 w miejscowości Krzywe doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Działania gaśnicze rozpoczęli strażacy z  OSP Wiśniowo Ełckie którzy jak pierwsi dotarli na miejsce pożaru. W chwili ich przyjazdu ogniem objęta była cała konstrukcja drewnianego dachu budynku. Ogień zniszczył drewniany dach  oraz strop budynku, który po przepaleniu zawalił się do środka. Po opanowaniu ognia ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych w celu przelania wodą pozostałych zarzewi ognia. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były również przez strażaków z  OSP Prostki (GCBA Scania) oraz dwa zastępy z JRG Ełk. Działania gaśnicze zakończyliśmy przed godziną 16:00. W wyniku pożaru nie było osób poszkodowanych.


WYPADEK W ROŻYŃSKU WIELKIM

W dniu 01.08.2017r. wczesnym rankiem przed godzina 6:00 w okolicy miejscowości Rożyński Wielki doszło wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty. Kierowca jednośladu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motorowerzysta, który z urazem górnej kończyny Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym na neutralizacji rozlanego paliwa. Okoliczności powstania wypadku ustalą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.


WYPADEK W PROSTKACH

Do wypadku doszło w poniedziałek 10.07.2017r. przed godz. 22:00. Kierowca toyoty potrącił mężczyznę, który przeszedł przez barierki ochronne i wszedł na jezdnię. Pieszy by pijany. Mężczyzna z licznymi złamaniami został przewieziony do szpitala. Kierowcy toyoty nic się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.


WYPADEK W POPOWIE

W niedzielę 18.06.2017r. około godziny 17:40 w miejscowości Popowo kobieta jadąc samochodem osobowym w kierunku Prostek straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi uszkadzając znak drogowy i wiatę przystanku autobusowego po czym dachowało. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Prostki oraz JRG Ełk. Pierwsi na miejsce zdarzenia dodarli strażacy z Prostek. Kierująca fordem mondeo podróżowała z trójką swoich małoletnich dzieci.  Dwoje z nich zespół ZRM przetransportował do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.


WYPADEK NA DK 65

W dniu 17.05.2017r. po godzinie 6:30 na trasie Prostki-Niedźwiedzkie doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego audi oraz ciężarowego volvo. Ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący osobowym audi prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym. Poszkodowanemu w tym zdarzeniu pomocy jako pierwsi udzielili nasi strażacy, którzy w tym czasie jechali do swoich cywilnych zakładów pracy. Mężczyzna podróżował sam. Z obrażeniami głowy i ręki został przetransportowany do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze prowadził zastęp 439N42 OSP Prostki, ZRM z Ełku, dwa zastępy z JRG Ełk,  oraz policja.


ZDERZENIE OSOBÓWKI Z ŁOSIEM

Do zdarzenia doszło 11.05.2017r. przed godzinną 22:00 na DK 65 na odcinku drogi pomiędzy Prostkami a Niedźwiedzkimi. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna uderzył w przebiegającego po jezdni łosia. Kierowca osobówki podróżował sam. Przytomnego mężczyznę ZRM przetransportował do szpitala. Łoś nie przeżył tego wypadku. W działaniach udział brały: policja, ZRM oraz zastęp OSP Prostki.


POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO

W dniu 27.04.2017r. po godzinie 15:30 jeden zastęp OSP Prostki brał udział w akcji gaśniczej budynku gospodarczego w miejscowości Niedźwiedzkie. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z Prostek udało się uratować jeden z budynków tj. drewnianą stodołę której szczyt uległ jedynie nadpaleniu. Niestety budynek z którego pożar się rozprzestrzenił uległ spaleniu. W akcji gaśniczej udział brały jednostki straży pożarnej z OSP Prostki, JRG Ełk oraz OSP Bobry.


KOLIZJA MIŁUSZE

Do zdarzenia drogowego doszło w dniu 28.03.2017r. przed godziną 18:00 na trasie Miłusze-Kobylin. Kierowca samochodu osobowego marki skoda odnalazł się w zaroślach. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że jadąc w takim stanie stracił panowanie nas swoją skodą i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.


POŻAR TRAW

26 marca 2017r. po godzinie 17:00 zastęp OSP Prostki został zadysponowany do pożaru traw, który miał miejsce w okolicy miejscowości Katarzynowo. Strażacy bardzo szybko przy pomocy tłumic ugasili zarzewia ognia. Apelujemy o rozsądek i ostrożne obchodzenie się z ogniem na otwartej przestrzeni, ponieważ przy aktualnych warunkach pogodowych i dużej ilości bardzo suchych traw nawet zwykły niedopałek papierosa może wywołać pożar.


Kolizja BMW i Volkswagena

Dnia 03.03.2017r. około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 65 na trasie Ełk-Grajewo w pobliżu miejscowości Bogusze doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca BMW podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzanego volkswagena. Osoby podróżujące volkswagenem zostały zabrane przez karetkę do szpitala w Grajewie. Ich obrażenia okazały się niegroźne co pozwoliło zakwalifikować zdarzenie jako kolizję.

1x3567pgz325o7mbd


WYPADEK KOPIJKI

W dniu 24.02.2017r. po godzinie 20:00 nasza jednostka zadysponowana została do wypadku drogowego do którego doszło w okolicy miejscowości Kopijki. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki daewoo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Podróżował sam. Mężczyzna w wyniku zdarzenie został uwieziony w pojeździe i do jego ewakuacji strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Z ustaleń policji kierowca prowadził pojazd pod wypływem alkoholu oraz bez uprawnień. Ze złamaniami i potłuczeniami trafił do szpitala. W działaniach udział brały jednostki straży pożarnej z Prostek oraz Ełku, policja oraz  zespołu ratownictwa medycznego z Ełku.

16990235_1764093743908458_26740965_o


WYPADEK NA DK 65

W dniu 11.02.2017r. przed godziną 8:00 rano nasza jednostka likwidowała skutki wypadku drogowego na DK nr 65 w okolicy miejscowości Bogusze. Poszkodowana został jedna osoba (kierowca jednośladu), którą ZRM z urazem kończyny dolnej przetransportował do szpitala. W działaniach udział brały: JOT OSP Prostki, ZRM oraz policja.

16729615_1320848077992916_104454983_n


ZDARZENIE DROGOWE NA DK 65

W dniu 06.02.2017r. na drodze krajowej nr 65 między Grajewem a Boguszami po godzinie 5:00 rano doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki VW zjeżdżając z wzniesienia stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z nasypu po czym jazdę zakończył na przydrożnym polu. Na szczęście w tym zdarzeniu oprócz kierowcy nie było osób poszkodowanych. Z uwagi na prognozy pogody informujące o zbliżającym się pogorszeniu warunków na drogach apelujemy o zachowanie szczególne ostrożności!

mms_img-1197683661

Reklamy

  • FILMY