AKCJE 2018

AKCJE OSP w Prostkach w 2018 roku.


KOT UWIĘZIONY NA DRZEWIE

W dniu 22 lutego br. strażacy z OSP Prostki zostali zaalarmowani na ul. 1 Maja w Prostkach gdzie na wysokim drzewie od dłuższego czasu siedział kot i bał się zejść. W celu ściągnięcia kota z drzewa konieczne było wezwanie drabiny mechanicznej z KP PSP w Ełku. Ochotnicy wraz z kolegami strażakami z Ełku za pomocą drabiny mechanicznej skutecznie zrealizowali zadanie i przekazali kota właścicielowi.

Straż pożarna realizuje zadania z zakresu ratowania zdrowia i życia zarówno ludzi jak i zwierząt. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Jednocześnie wejście kota na drzewo to jego naturalny odruch, ale przeważnie strażacy realizują zgłoszenie i wyjeżdżają do tego typu akcji.

NIETYPOWE ZDARZENIE NA TORACH KOLEJOWYCH

W dniu 07.02.2018r. o godzinie 17:00 zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia na torach. Maszynista pociągu osobowego relacji Ełk – Białystok, dojeżdżając do stacji kolejowej w Prostkach zauważył leżącego na torowisku człowieka. Po wyhamowaniu pociągu śpiący mężczyzna znalazł się pod trzecim wagonem składu pociągu. Spod maszyny został wydobyty przez strażaków ochotników z Prostek. Okazało się, że mężczyzna miał jedynie niegroźne otarcia naskórka na głowie. Poważnych obrażeń udało mu się uniknąć, ponieważ leżał na torowisku pomiędzy szynami. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego w jakim się znajdował, mężczyzna trafił do szpitala na obserwację. 61-latek w ogóle nie pamiętał tego zdarzenia.


KOLIZJA PROSTKI – DŁUGOSZE

W dniu 02.02.2018r. przed godziną 18:00 oficer dyżurny z KP PSP w Ełku zadysponował jeden zastęp JOT OSP w Prostkach do zdarzenia drogowego do którego doszło na trasie Prostki-Długosze. Na łuku drogi zderzył się osobowe volvo oraz bmw po czym volvo wypadło z drogi i dachowało w przydrożnym rowie. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W działaniach uczestniczyli: zastęp OSP Prostki, ZRM oraz dwa patrole policji z Prostek i Ełku.


MIEJSCOWE ZAGROŻENIE

W dniu 30.01.2018r. około godziny 11:30 oficer dyżurny z KP PSP w Ełku zadysponował jeden zastęp JOT OSP w Prostkach do miejscowości Borki gdzie pracownica GOPS-u w trakcie podejmowanych czynności służbowych w jednym z domu jednorodzinnych zauważyła przez okno mężczyznę leżącego na kanapie, który nie reagował na pukanie. Kobieta zaniepokojona o stan zdrowia mężczyzny zaalarmowała służby ratunkowe. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków mężczyzna nadal przebywał w zamkniętym domu oraz nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu.  Jeden z naszych strażaków dostał się do wnętrza domu przez okno następnie otworzył drzwi wejściowe do budynku oraz zakręcił butlę z gazem, którym mężczyzna najprawdopodobniej się dogrzewał. Przytomny mężczyzna został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.


PIERWSZY WYJAZD W 2018 ROKU

We wtorek 2 stycznia 2018 roku zanotowaliśmy pierwszy w tym roku wyjazd do działań ratowniczo-gaśniczych. Oficer dyżurny z KP PSP w Ełku po godzinie 10:00 zaalarmował naszą jednostkę do działań związanych z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego do którego doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Wiśniowo Ełckie – Kałęczyny. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych natomiast poza uszkodzeniami karoserii i zabudowy ciężarówki  rozszczelnieniu uległ zbiornik na paliwo w konsekwencji czego do przydrożnego rowu wyciekło około 50 litrów oleju napędowego, który został zneutralizowany przez strażaków za pomocą odpowiednich sorbentów. W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Wiśniowo Ełckie, OSP Prostki, JRG PSP w Ełku oraz policja.
 

Reklamy

  • FILMY