AKCJE 2019

Działania ratowniczo-gaśnicze OSP w Prostkach w 2019 roku.


KOLIZJA W PROSTKACH

W niedzielny poranek 03.02.2019r. około godziny 7:00 na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Prostki doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pomimo, iż pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby to w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Prostki w sile jednego zastępu, zastępy JRG Ełk oraz policja z Ełku.


ZDARZENIE DROGOWE Z UDZIAŁEM ŁOSIA

Do zdarzenia doszło dzisiejszego poranka (tj. 09.01.2019r.) około godziny 6:40 na drodze krajowej nr 65 w okolicy miejscowości Niedźwiedzkie. Kierująca samochodem osobowym uderzyła w przebiegającego przez jezdnię łosia. W wyniku zderzenia poszkodowana została kobieta kierująca nissanem. Samochodem podróżowała samotnie. Na szczęście jej obrażenia okazały się niegroźne. Łoś nie przeżył tej kolizji. W działaniach udział brały: zastępy straży pożarnej z OSP Prostki oraz JRG Ełk, ZRM i policja.


WYPADEK DROGOWY NA DK 65 BOGUSZE-GRAJEWO

W dniu 05.01.2019r. o godzinie 21:05 nasza jednostka została zadysponowana do groźnego zdarzenia drogowego na krajowej 65-ce pomiędzy miejscowościami Bogusze – Grajewo gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca autem marki toyota wykonując manewr wyprzedzania  wpadła w poślizg, zjechała do rowu, a następnie dachowała. W zdarzeniu uczestniczyło również audi jednak kierującemu tym pojazdem udało się zatrzymać na poboczu drogi.
Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z JRG KP PSP w Grajewie, którzy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyli z uszkodzonego pojazdu uwięzioną kobietę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Grajewie. Kierowcy audi nic się nie stało. Na miejscu zdarzenia pracowali również strażacy z JRG Ełk i OSP Prostki oraz policja, która wyjaśni przyczyny wypadku. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem w miejscu wypadku.

zdjęcia: Grajewo24.pl


 

Reklamy

  • FILMY