4.AKCJE

_________________________________________________________________________

AKCJE OSP w Prostkach w 2017 roku.
_______________________________________________________________________

WYPADEK W ROŻYŃSKU WIELKIM

W dniu 01.08.2017r. wczesnym rankiem przed godzina 6:00 w okolicy miejscowości Rożyński Wielki doszło wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty. Kierowca jednośladu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motorowerzysta, który z urazem górnej kończyny Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w tym na neutralizacji rozlanego paliwa. Okoliczności powstania wypadku ustalą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.


WYPADEK W PROSTKACH

Do wypadku doszło w poniedziałek 10.07.2017r. przed godz. 22:00. Kierowca toyoty potrącił mężczyznę, który przeszedł przez barierki ochronne i wszedł na jezdnię. Pieszy by pijany. Mężczyzna z licznymi złamaniami został przewieziony do szpitala. Kierowcy toyoty nic się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.


WYPADEK W POPOWIE

W niedzielę 18.06.2017r. około godziny 17:40 w miejscowości Popowo kobieta jadąc samochodem osobowym w kierunku Prostek straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi uszkadzając znak drogowy i wiatę przystanku autobusowego po czym dachowało. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Prostki oraz JRG Ełk. Pierwsi na miejsce zdarzenia dodarli strażacy z Prostek. Kierująca fordem mondeo podróżowała z trójką swoich małoletnich dzieci.  Dwoje z nich zespół ZRM przetransportował do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.


WYPADEK NA DK 65

W dniu 17.05.2017r. po godzinie 6:30 na trasie Prostki-Niedźwiedzkie doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego audi oraz ciężarowego volvo. Ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący osobowym audi prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym. Poszkodowanemu w tym zdarzeniu pomocy jako pierwsi udzielili nasi strażacy, którzy w tym czasie jechali do swoich cywilnych zakładów pracy. Mężczyzna podróżował sam. Z obrażeniami głowy i ręki został przetransportowany do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze prowadził zastęp 439N42 OSP Prostki, ZRM z Ełku, dwa zastępy z JRG Ełk,  oraz policja.


ZDERZENIE OSOBÓWKI Z ŁOSIEM

Do zdarzenia doszło 11.05.2017r. przed godzinną 22:00 na DK 65 na odcinku drogi pomiędzy Prostkami a Niedźwiedzkimi. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna uderzył w przebiegającego po jezdni łosia. Kierowca osobówki podróżował sam. Przytomnego mężczyznę ZRM przetransportował do szpitala. Łoś nie przeżył tego wypadku. W działaniach udział brały: policja, ZRM oraz zastęp OSP Prostki.


POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO

W dniu 27.04.2017r. po godzinie 15:30 jeden zastęp OSP Prostki brał udział w akcji gaśniczej budynku gospodarczego w miejscowości Niedźwiedzkie. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z Prostek udało się uratować jeden z budynków tj. drewnianą stodołę której szczyt uległ jedynie nadpaleniu. Niestety budynek z którego pożar się rozprzestrzenił uległ spaleniu. W akcji gaśniczej udział brały jednostki straży pożarnej z OSP Prostki, JRG Ełk oraz OSP Bobry.


KOLIZJA MIŁUSZE

Do zdarzenia drogowego doszło w dniu 28.03.2017r. przed godziną 18:00 na trasie Miłusze-Kobylin. Kierowca samochodu osobowego marki skoda odnalazł się w zaroślach. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że jadąc w takim stanie stracił panowanie nas swoją skodą i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.


POŻAR TRAW

26 marca 2017r. po godzinie 17:00 zastęp OSP Prostki został zadysponowany do pożaru traw, który miał miejsce w okolicy miejscowości Katarzynowo. Strażacy bardzo szybko przy pomocy tłumic ugasili zarzewia ognia. Apelujemy o rozsądek i ostrożne obchodzenie się z ogniem na otwartej przestrzeni, ponieważ przy aktualnych warunkach pogodowych i dużej ilości bardzo suchych traw nawet zwykły niedopałek papierosa może wywołać pożar.


Kolizja BMW i Volkswagena

Dnia 03.03.2017r. około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 65 na trasie Ełk-Grajewo w pobliżu miejscowości Bogusze doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca BMW podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzanego volkswagena. Osoby podróżujące volkswagenem zostały zabrane przez karetkę do szpitala w Grajewie. Ich obrażenia okazały się niegroźne co pozwoliło zakwalifikować zdarzenie jako kolizję.

1x3567pgz325o7mbd


WYPADEK KOPIJKI

W dniu 24.02.2017r. po godzinie 20:00 nasza jednostka zadysponowana została do wypadku drogowego do którego doszło w okolicy miejscowości Kopijki. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki daewoo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Podróżował sam. Mężczyzna w wyniku zdarzenie został uwieziony w pojeździe i do jego ewakuacji strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Z ustaleń policji kierowca prowadził pojazd pod wypływem alkoholu oraz bez uprawnień. Ze złamaniami i potłuczeniami trafił do szpitala. W działaniach udział brały jednostki straży pożarnej z Prostek oraz Ełku, policja oraz  zespołu ratownictwa medycznego z Ełku.

16990235_1764093743908458_26740965_o


WYPADEK NA DK 65

W dniu 11.02.2017r. przed godziną 8:00 rano nasza jednostka likwidowała skutki wypadku drogowego na DK nr 65 w okolicy miejscowości Bogusze. Poszkodowana został jedna osoba (kierowca jednośladu), którą ZRM z urazem kończyny dolnej przetransportował do szpitala. W działaniach udział brały: JOT OSP Prostki, ZRM oraz policja.

16729615_1320848077992916_104454983_n


ZDARZENIE DROGOWE NA DK 65

W dniu 06.02.2017r. na drodze krajowej nr 65 między Grajewem a Boguszami po godzinie 5:00 rano doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki VW zjeżdżając z wzniesienia stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z nasypu po czym jazdę zakończył na przydrożnym polu. Na szczęście w tym zdarzeniu oprócz kierowcy nie było osób poszkodowanych. Z uwagi na prognozy pogody informujące o zbliżającym się pogorszeniu warunków na drogach apelujemy o zachowanie szczególne ostrożności!

mms_img-1197683661

  • FILMY